Гематологічне відділення

Мороз Лариса ПетрівнаВ 1960-х роках в області функціонували гематологічні ліжка: 20 – в Хмельницькому, 10 – в Кам’янці-Подільському, 5 – в Шепетівці. В 1968р. створено 40 – ліжкове гематологічне відділення в обласній лікарні. В ньому працювали провідні лікарі – гематологи Г.В. Ніколаєвська, В. Г. Каньоха. Протягом 35 років відділення очолював досвідчений лікар-гематолог Б.О. Рехтман. Запроваджувалися новітні методики лікування лімфом, апластичних анемій, гемофілії, плазмафереза, проводилася заготівля тромбомаси. Відділення завжди було одним з кращих в Україні.

Успіх залежить від високого професіоналізму лікарів, медсестер, санітарок. У гематологічному відділенні працюють 6 лікарів (3 – з вищою, 3 – з першою категорією). Серед них значний досвід роботи мають лікарі Щепіна Т.М., Бобровник А.О., Пещинська Н.С., Рехтман Г.Б., Підмурняк Н.М.

Високим професіоналізмом виділяється праця медичних сестер Мартинюк Г.О., Руда О.В., Серебрякова І.А., Косевич Л.О., Курило Н.П., Бучаста Л.М.

Гарно працюють молоді медсестри Дюг Г.В., Українець Н.А., Мотрона А.С., Появчик Г.П.

З 2000р. очолює відділення досвідчений лікар-гематолог вищої категорії з 35 – річним гематологічним стажем Мороз Лариса Петрівна.

Показники роботи за перше півріччя 2011 року

 

2010

2011 (півріччя)

Пролікованих хворих

1474

781

 

Зайнятість ліжка

325

148,6

Середній термін лікування

8,82

7,66

Переведено в інші відділення

38

21

Переведено з інших відділень

39

19

Поступило через поліклініку

1454

647

 

По групі гемобластозів проліковано 734 хворих: 40% на лімфогранулематоз, 40 на неходжкінські лімфоми і 20% на гострі лейкози.

За рахунок наявності палати інтенсивної терапії виконано 25 лікувальних плазмаферезів, заготовлено і перелито 225 дози тромбоцитарної маси, 2,500 літра кріплазми, еритроферез 14. тромбоцитоферез 5., що дало змогу своєчасно та ефективно надавати допомогу хворим із важкою гематологічною патологією. За звітний період лікарями відділення виконано 68 консультацій.

У відділенні успішно впроваджуються нові методи обстеження хворих із гемобластозами, зокрема, - імунофенотипування, що дає змогу визначити фенотип гемобластозу і, відповідно, - призначити найефективніше у кожному конкретному випадку лікування.

У співпраці з Київським міським онкодиспансером  широко  використовується у діагностиці лімфом метод імуногістохімічного дослідження. Дана методика активно напрацьовується і гістологами Хмельницького обласного паталого-анатомічного центру.