Пульмонологічне відділення

Відділення пульмонології розпочало роботу в лютому 1972 року, функціонувало на 40 ліжок. З 1975 року при об’єднанні відділень торокальної хірургії і пульмонології був створений вперше в Україні пульманологічний центр (Наказ Міністерства охорони здоров’я  №611 від 25.11. 1975р.).перший завідуючий відділенням з 1972р. по 1978р. доцент Бориско Олексій Семенович, з 1978р. по 1982р. – Триняк Валентин Васильович, з 1982р. по теперішній час – к. м. н. Олешко Анатолій Петрович.

В період становлення відділення запроваджувались всі новітні методики для діагностики і лікування хворих з бронхо-легеневою патологією: бронхоскопія, бронхографія, охсиметрія, придбані сучасні рентгендіагностичні, дихально-наркозні апарати. Широко застосовувались методики ендоброхіальної санації: ендоброхіальна одноразова катетеризація, мікротрахеостомія, ромбовидні блокади з глюкокортистероідами. З метою імунокорекції застосовувалась витяжка з плаценти. Майже всім хворим проводилося інгаляційне введення препаратів різних груп за допомогою ультразвукових інгаляторів. Проводилася значна методична робота, зокрема по диспансерному нагляду хворих з бронхоектатичною хворобою, хронічним обструктивним бронхітом. За матеріалами роботи відділення захистили кандидатські дисертації – Шатенко Марія Григорівна, Олешко Анатолій Петрович, Ігнатова Людмила Борисівна. На базі відділення проводилися республіканські семінари по пульмонології (1982, 1987рр.). Тривалий час відділення було базовим Вінницького університету (кафедра пульмонології).

В даний час у відділенні працюють високопрофесійні лікарі:

Олешко А.П. – 1955р.н. закінчив Вінницький медінститут. Працює в відділенні з 1979р. Кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, завідуючий відділенням з 1982 року.

Білякова Л.А. – 1949р.н., закінчила Тернопільський медінститут. Працює з дня заснування відділення. Лікар вищої категорії.

Пискливець М.В. – 1950р.н., закінчила Тернопільський медінститут. Працює в відділенні з 1973р. Лікар вищої категорії.

Решетова Л.Д. – 1955р.н. закінчила Харківський медінститут. В відділенні працює з 1979р. Має вищу категорію.

Пльманологічне відділення Має достатнє матеріально-технічне забезпечення, що дає можливість ефективно боротися із захворюваннями органів дихання.

У відділенні лікуються хворі з різною патологією органів дихання: гострою пневмонією, затяжним атеповим перебігом, хронічним бронхітами, бронхіальною астмою (гормонозалежна), бронхоектатичною хворобою, плевритами неспецифічної етіології, легеневими колагенозами, проявами хронічного легеневого серця.

У відділенні застосовуються різноманітні методики: бронхоскопія, пневмоскрінограма, рентгенографія, бронхоскопія, томографія, а також ендоброхіальна санація, внутрішньо органний електрофорез, імуномодулятори в лікувані ХНЗЛ.