УРОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕНННЯ

Урологічне відділення Хмельницької обласної лікарні функціонує у складі стаціонару на 50 ліжок, кабінету ендоурології,  забезпечує надання невідкладної, консультативно-методичної допомоги населенню області, лікарі відділення ведуть амбулаторний прийом в поліклініці, надають невідкладну допомогу в системі медичної служби МНС. У стаціонарі відділення надається планова та невідкладна допомога урологічним хворим області, а також ряду сусідніх регіонів.

 

Завідуючий відділенням Собчинський Станіслав Антонович, уролог вищої катгорії, Заслужений лікар України.

 

            Структура хворих представлена сечокам’яною хворобою – хворим виконується дистанційна літотрипсія, черезшкірна пункційна нефролітостомія, літоекстракція, уретерореноскопія з контактною літотріпсіею, класичні операції, нові їх модифікації, лапароскопічні втручання з каменями верхньої третини сечоводів, ретроперитонеоскопічні уретеролітотомії, нефректомії, резекції нирок при пухлинах, кістах; набула широкого впровадження лапароскопічна адреналектомія; аномаліями сечостатевої системи – виконуються в основному пластичні операції в класичному та ендовідеохірургічному варіантах; гіперплазією передміхурової залози – проводиться консервативне лікування, ендоурологічні та класичні оперативні втручання після максимально уточненого діагнозу; онкоурологічною патологією – виконуєтся ендоскопічні,  лапаротомні та класичні оперативні втручання, рядом інших нозологій.

У відділенні постійно впроваджуються сучасні методи діагностики та лікування хворих на рак простати, рак сечового міхура, гіперплазію простати, сечокам”яну хворобу,стресове нетримання сечі у жінок, кістозні хвороби нирок.

За дванадцять місяців  2012р. в урологічному відділені проліковано 1969 хворих.  Прооперовано 1575 хворих, виконано 1867 операції. Хірургічна активність склала 95,55 проти 89,6% у минулому році.

           Урологічне відділення лікарні поступово виросло до рівня регіонального урологічного центру в котрому регулярно лікується 150-170 хворих щорічно з інших областей держави та інших держав – їм в основному проводяться перкутанні нефролітотрипсії та уретролітотрипсії при СКХ, лапароскопічні хірургічні втручання при кістозній хворобі, СКХ, пухлинах нирок.

 

 

 

Основний напрямок роботи відділення – високотехнологічні методи лікування урологічної патології

Малоінвазивна ендоскопічна хірургія.

Лапароскопічна та ретроперитонеоскопічна хірургія.

Екстракорпоральна ударнохвильова літотрипсія.

Онкоурологія.